Loratadin (Claritin)

Elemzések

Vannak ellenjavallatok. Mielőtt elkezdené, forduljon orvoshoz.

Kereskedelmi név külföldön (külföldön) - Alavert, Alertidine, Allergyx, Anlos, Claratyne, Clarilerg, Ezede, Flonidan, Histalor, Laura, Lertamine, Lictyn, Lisino, Locenxy, Lorado, Lorano, Lorastine, Lorfast, Loridin, Loridin, Loridin, Lorinol, Lorinol, Negalerg L, Polaratyne, Prevahist, Proactin, Roletra, Tavist ND, Tevatadin, Tidor, Tirlor, Versal, Viatine.

Az összes antihisztamin és hízósejt-membrán stabilizátor itt található..

Itt kérdést tehet fel, vagy értékelést tehet közzé egy gyógyszerről (kérjük, ne felejtse el megjelölni a gyógyszer nevét az üzenet szövegében) itt.

Loratadint tartalmazó készítmények (Loratadine, ATX kód (ATC) R06AX13):

Gyakori kiadási formák (több mint 100 ajánlat a moszkvai gyógyszertárakban)
CímKiadási formaCsomagolásTermelő országÁr Moszkvában, rAjánlatok Moszkvában
Claritin (Claritin) - az eredeti1 mg / ml - 60ml szirup1Belgium, Schering eke170- (átlagosan 243↘) -3001125↗
Claritin (Claritin) - az eredeti1 mg / ml - 120ml szirup1Belgium, Schering eke180- (közepes 340↘) -420625↘
Claritin (Claritin) - az eredeti10 mg tabletta7., 10. és 30. ábraBelgium, Schering eke7 darabra: 130- (átlagosan 171↘) -205;
10 db esetében: 175- (átlagosan 220↘) -265;
30 db esetén: 445- (átlagosan 572↘) -705
1360↗
Claridol (Klaridol)1 mg / ml - 100ml szirup1India, Shreya65- (átlag 79) -270473↗
Claridol (Klaridol)10 mg tabletta7India, Shreya40- (átlagosan 89↗) -120367↗
Clarisens (Klarisens)10 mg tabletta7., 10. és 30. ábraOroszország, Pharmstandard7 darabra: 24- (átlagosan 41) -48;
10 db esetén: 44- (átlagosan 66↗) -116;
30 db esetén: 105- (átlag 126) -200
176↘
Clarotadine (Clarotadine)szirup 100ml1Oroszország, Akrikhin100- (átlagosan 141) -190290↗
Clarotadine (Clarotadine)10 mg tabletta7., 10. és 30. ábraOroszország, Akrikhin7 darabra: 60- (átlagosan 106) -135;
10 db esetén: 101- (átlagosan 127↘) -332;
30 db esetén: 214- (átlagosan 290↘) -370
855↗
Lomilanszuszpenzió 1 mg / ml - 120 ml1Szlovénia, Lek76- (átlag 100↘) -125526↗
Lomilan10 mg tabletta7. és 10. ábraSzlovénia, Lek7 darabra - 93- (átlag 119) -150;
10 db esetén: 110- (átlagosan 143) -190
1352↗
LauraHexal10 mg tabletta10Németország, Salutas33- (átlagosan 47↘) -60632↗
Loratadine10 mg tabletta10 és 30Oroszország, más10 db esetében: 7- (átlagosan 18) -69;
30 db esetén: 18- (átlag 43) -52
446↗
Loratadin-Akrikhin10 mg tabletta39Oroszország, Akrikhin180- (átlagosan 307) -360112↗
Loratadin-Teva10 mg tabletta7., 10. és 30. ábraMagyarország, Teva7 darab esetén: 69- (átlagosan 128↗) -165;
10 db esetében: 130- (átlagosan 184↗) -230;
30 db esetén: 200- (átlagosan 264↗) -310
1096↗
Ritkán találtak és vontak vissza az eladási formákból (kevesebb, mint 100 ajánlat található a moszkvai gyógyszertárakban)
CímKiadási formaCsomagolásTermelő országÁr Moszkvában, rAjánlatok Moszkvában
Clallergin10 mg tabletta10Oroszország, Obolenskoe120-7814↘
Clarisens1 mg / ml - 100ml szirup1Oroszország, Pharmstandard75- (átlag 95↗) -12580↗
Loratadin Werth10 mg tabletta10Oroszország, Vertexnemnem
Erolin10 mg tabletta10 és 30Magyarország, Aegis2691↘
Clargotil10 mg tabletta10Oroszország, Gideon Richter Rusnemnem
Loratadin Stada10 mg tabletta10Oroszország, Makiz7-5349↗
Alertpriv10 mg tabletta10Argentína, Kimikanemnem
Vero Loratadin10 mg tabletta12Oroszország, Veropharmnemnem
Clarifarm10 mg tabletta10Oroszország, Farmakornemnem
Clarifertabletta 10 mg10Oroszország, Bryntsalovnemnem

Claritin (eredeti loratadin) - hivatalos használati útmutató:

Klinikai és farmakológiai csoport:

A hisztamin H1 receptorok blokkolása. Antiallergikus gyógyszer

gyógyszerészeti hatás

Antihisztamin, perifériás hisztamin H1 receptor blokkoló. Gyors és tartós antiallergén hatású..

A javulás a gyógyszer bevétele utáni első 30 percben figyelhető meg. Az antihisztamin hatás a fellépés kezdetétől számítva 8–12 óra elteltével érhető el, és több mint 24 órán keresztül tart.

farmakokinetikája

A gyógyszer gyorsan felszívódik az emésztőrendszerből. A loratadin vérplazmájában a Cmax eléréséhez szükséges idő 1,3 óra, aktív metabolitjának, a desloratadinnak pedig 2,5 óra. Az evés kb. 1 órával meghosszabbítja a loratadin és a desloratadin Cmax eléréséhez szükséges időt. A loratadin és a desloratadin Cmax értéke független az étkezéstől.

A loratadin a CYPZA4 izoenzim és kisebb mértékben a CYP2D6 révén desloratadinná metabolizálódik..

A vizelettel és az epevel ​​eltávolítják. A loratadin T1 / 2 átlagértéke 8,4 óra (3-20 óra), a desloratadin pedig 28 óra (8,8-92 óra)..

Farmakokinetika különleges klinikai esetekben

A T1 / 2 alkoholos májkárosodással növekszik (a betegség súlyosságától függően), és nem változik krónikus veseelégtelenség esetén.

A hemodialízis nem befolyásolta a loratadin és aktív metabolitjának farmakokinetikáját.

Krónikus veseelégtelenségben és alkoholos májkárosodásban szenvedő idős betegekben a Cmax növekszik.

A KLARITIN® gyógyszer használati indikációi

  • szezonális (szénanátha) és egész évben fennálló allergiás nátha és allergiás kötőhártya-gyulladás (az ezekkel a betegségekkel kapcsolatos tünetek kiküszöbölése - tüsszögés, az orr nyálkahártyájának viszketése, rhinorrhoea, égő érzés és viszketés a szemekben, kihúzás);
  • krónikus idiopátiás csalánkiütés;
  • allergiás eredetű bőrbetegségek.

Adagolási rend

A gyógyszert szájon át kell felírni, táplálékfelvételtől függetlenül.

Felnőtteknek (beleértve az idősöket) és a 12 évesnél idősebb serdülőknek ajánlott naponta egyszer 10 mg-os Claritint (1 tabletta vagy 2 teáskanál / 10 ml / szirup) bevenni..

Károsodott májfunkcióval vagy veseelégtelenségben szenvedő betegek esetén a kezdő adagnak minden második napon 10 mg-nak kell lennie (1 tabletta vagy 2 teáskanál / 10 ml / szirup)..

2–12 éves gyermekek számára a Claritin adagját a testtömeg függvényében ajánlott felírni: 30 kg-nál kisebb testtömeg esetén - 5 mg (1/2 tabletta vagy 1 teáskanál / 5 ml / szirup) naponta egyszer, testtömeggel 30 kg vagy annál nagyobb - 10 mg (1 tabletta vagy 2 teáskanál / 10 ml / szirup) naponta egyszer.

Mellékhatás

Az alább felsorolt ​​mellékhatásokat a Claritinnél 2% -nál nagyobb gyakorisággal és körülbelül ugyanolyan gyakorisággal figyelték meg, mint a placebo esetében.

A központi idegrendszer oldaláról: felnőtteknél fejfájást, fáradtságot, szájszárazságot és álmosságot észleltek. Gyermekeknél ritkán észlelt: fejfájás, idegesség, nyugtatás. A felnőttekhez hasonlóan ezen események gyakorisága gyermekeknél ugyanolyan szintű, mint a placebo esetében.

Az emésztőrendszerből: felnőtteknél - hányinger, gyomorhurut; ritkán - károsodott májfunkció.

A szív- és érrendszerből: felnőtteknél ritkán szívdobogás, tachikardia.

Allergiás reakciók: felnőtteknél - bőrkiütés; ritkán - anafilaxia.

Egyéb: felnőtteknél ritkán - alopecia.

Ellenjavallatok a KLARITIN® gyógyszer használatához

  • életkor 2 év;
  • szoptatás (szoptatás);
  • túlérzékenység a loratadinnal vagy a gyógyszer bármely más alkotójával szemben.

Óvatosan kell alkalmazni a gyógyszert terhesség alatt, májelégtelenségben..

A CLARITIN® gyógyszer használata terhesség és szoptatás ideje alatt

A Claritin terhesség alatt történő használata csak akkor lehetséges, ha az anya számára előirányzott előny meghaladja a magzatra gyakorolt ​​lehetséges kockázatot..

A gyógyszer aktív összetevői kiválasztódnak az anyatejbe, tehát amikor a gyógyszert felírja a szoptatás ideje alatt, döntenie kell a szoptatás befejezéséről..

Használjon károsodott májműködéshez

Májelégtelenség esetén óvatosan használja a gyógyszert: a kezdő adagnak minden második napon 10 mg-nak (1 tabletta vagy 2 teáskanál / 10 ml / szirup) kell lennie..

Vesekárosodás esetén alkalmazható

Veseelégtelenségben szenvedő betegek esetében a kezdő adagnak minden második napon 10 mg-nak (1 tabletta vagy 2 teáskanál / 10 ml / szirup) kell lennie..

Overdose

Tünetek: álmosság, tachikardia, fejfájás.

Kezelés: gyomormosás (lehetőleg 0,9% nátrium-klorid oldat), adszorbensek bevitele (porított aktív szén és víz), tüneti szerek. A loratadint nem választja ki hemodialízis.

Gyógyszerkölcsönhatások

A Claritin nem fokozza az etanol (alkohol) központi idegrendszerre gyakorolt ​​hatását.

A Claritin ketokonazol, eritromicin vagy cimetidinnel történő együttes alkalmazásakor megfigyelték a loratadin és metabolitjának a plazmakoncentrációjának növekedését, ám ez a növekedés klinikailag nem jelentkezett, beleértve a az EKG szerint.

Gyógyszertári nyaralási feltételek

A gyógyszert engedélyezték a tőzsdén kívüli eszközként történő felhasználásra.

A tárolás feltételei

A gyógyszert gyermekektől elzárva, 2–30 ° C hőmérsékleten kell tárolni. A tabletták felhasználhatósági ideje - 4 év, szirup - 3 év.

Claritin analógok

A Claritin tabletta és allergiás szirup gyógyszer, amelyet a jól ismert Bayer cég gyárt. A típustól függően 2 és 12 év közötti gyermekek számára engedélyezett. A gyógyszer ára 190-650 rubel.

Sajnos a gyógyszer nem minden gyógyszertár látogató számára elérhető, és a Claritin analógok kiadása olcsóbb. Választáskor vegye figyelembe a készítmény összetételét, a terápiás hatás időtartamát és az alkalmazás gyakoriságát, a mellékhatásokat, olvassa el az utasításokat.

gyógyszerészeti hatás

Gyártó: Bayer, Schering-Plough Laboratory, Belgium

Felszabadulási forma: tabletta, szirup

Hatóanyag: loratadin

Szinonimák: Loratadin, Claridol, Clarisens, Lomilan, Lorahexal, Clarotadine stb..

A fő komponens kiküszöböli az allergiás reakciókat és a tüneteket - tüsszentés, viszketés, könnyezés, csökkenti a kiütéseket. A szelektív hatás miatt a Claritin nem befolyásolja a szívet, az ereket és az idegrendszert, különösen az EKG és az analízis eredményeit..

A gyógyszer előnye - nem okoz álmosságot, ha ajánlott adagokban használja.

Statisztika! A Claritin szedése során végzett vizsgálatok szerint az álmosságot a betegeknek csak 1,2% -ánál figyelték meg. Ritka esetben fejfájást, álmatlanságot és megnövekedett étvágyat figyeltek meg..

A Claritin alkalmazási javallatai

A gyógyszert recept nélkül adják ki, és allergiaellenes gyógyszerként önmagában vagy más gyógyszerekkel kombinációban használják a következők kezelésére:

  1. krónikus csalánkiütés;
  2. szénanátha;
  3. egész évben allergiás nátha;
  4. allergiás kötőhártya-gyulladás.

A gyógyszer kiküszöböli a könnyeződést, viszketést, tüsszentést, bőrpírot, rinorrheát (a szekréció áramlása az orrüregből). Kiegészítőként felhasználható az akut légzőszervi vírusos fertőzések és az akut légzőszervi fertőzések tüneteinek csökkentésére, néhány por része az állapot enyhítésére (például Anvimax).

Claritin - használati utasítás

A gyógyszer az alkalmazás után 30 percen belül kezd hatni, a hatás egy napig tart. Mikor kell bevenni a Claritint - reggel vagy este, nem számít. A kezelés folyamata - minden nap ugyanabban az időben, az ajánlott adagokban.

Az adag az életkortól függ. A gyermekek pontos mennyiségét az orvos határozza meg, a jelölésben megjelölve.

Nem kívánatos a súlyos májkárosodás esetén történő alkalmazás. Egyéb ellenjavallatok - szoptatás és a fő és segédkomponensek intoleranciája.

Claritin étkezés előtt vagy után

A gyógyszer táplálékfelvételtől függetlenül használható..

Claritin analógok

A gyógyszertárakban a Claritin helyettesítők két csoportja van:

  1. szinonimák - az azonos összetételű gyógyszerek származási országban, ár-érték arányban különböznek egymástól;
  2. gyógyszerek - azonos hatású, de eltérő összetételű Claritin analógok.

Claritin analógok az árakkal és a származási országgal

hasonlóÁr rubelbenTermelő ország
Claritin190-650Belgium
cetirizin45-210Oroszország
Fexadine315-450India
Allerway240-500India
Nixar250-350Spanyolország, Németország vagy Olaszország
ketotifen45-80Oroszország, Bulgária
Tavegil170-370Ausztria vagy Olaszország
Diazolin40-90Oroszország
Cetrin140-250India
Loratadine10-280Oroszország, Magyarország
Zodak150-350Németország vagy Cseh Köztársaság
Kestin220-620Spanyolország
Erius550-820Belgium
Suprastin120-300Magyarország
Desai200-480India

Szinonimák

A leggyakoribb gyógyszerek, amelyek a loratadint tartalmazzák:

  • Loratadin (Oroszország, Fehéroroszország, Magyarország, Szerbia);
  • Lorahexal (Németország);
  • Claridol (India);
  • Clarisens (Oroszország);
  • Lomilan (Szlovénia) és mások.

A gyógyszereket megkülönbözteti a nyersanyagok minősége és ennek megfelelően az alkalmazott hatás, a mellékhatások gyakorisága (különösen az álmosság).

cetirizin

Gyártó: Ozone, Akrikhin, Replexpharm, Vertex, Salutas, Danafa stb..

Kiadási forma: tabletta

Hatóanyag: cetirizin

Szinonimák: Cetrin, Zodak, Zirtek, Parlazin, Solonex stb..

A cetirizin a Claritin orosz analógja, amelynek ugyanazok a indikációk és Quincke ödéma vannak. Naponta egyszer alkalmazzák, a Claritin analóg terápiás hatása 20–60 perc alatt kezdődik, és akár 24 órán keresztül is tarthat..

Melyik a jobb - a cetirizin vagy a Claritin, a test tulajdonságaitól függ. Mindkét második generációs gyógyszer, hatásos, gyakorlatilag nem okoz álmosságot.

Fexadine

Gyártó: Ranbaxi, India

Kiadási forma: tabletta

Hatóanyag: fexofenadin

Claritin-analóg Fexadine csalánkiütés és szezonális allergiás nátha kezelésére alkalmazzák. Napi egyszer, 6 vagy 12 éves gyermekek szedik, az adagotól és a felnőtteknek megfelelően. Ritkán álmosságot okoz, és nincs nyugtató hatása..

Allerway

Gyártó: Dr. Reddy's, India

Kiadási forma: tabletta

Hatóanyag: levocetirizin

Szinonimák: Suprastinex, Gletset, Zodak Express, Xizal, Levocetirizine, Elcet stb..

Az Allerway új generációs gyógyszere a cetirizin izomerjét tartalmazza, amely kétszer olyan aktív, mint az utóbbi. Allergiás nátha, urticaria és dermatózisok, Quincke ödéma kezelésére szolgál. Az utasítások szerint 2 éves kortól gyermekeknek és felnőtteknek naponta egyszeri használatra engedélyezték.

Nixar

Gyártó: Berlin-Chemie, Németország

Kiadási forma: tabletta

Hatóanyag: bilasztin

A Claritin Nixar analógját 12 éves korig nem használják gyermekgyógyászatban. A gyógyító hatás egy órán belül jelentkezik és akár egy napig is fennáll.

ketotifen

Gyártó: Sofarma (Bulgária), Ozone vagy Irbitsky HFZ, Oroszország

Felszabadulási forma: tabletta és szirup

Hatóanyag: ketotifen

A Ketotifen vényköteles analógját felnőttek és gyermekek allergiakezelési gyakorlatában használják. Az antihisztamin hatás mellett a gyógyszer emellett stimulálja a köpet eltávolítását, csökkenti az asztmatikus rohamok intenzitását és időtartamát. A nemkívánatos hatások között szerepel az álmosság, álmatlanság, ingerlékenység és az idegrendszer egyéb reakciói.

Diazolin

Gyártó: Pharmstandard, Ozone, ABBA RUS, Valenta Pharm, Farmak, Marbiofarm, Oroszország vagy Ukrajna

Felszabadulási forma: tabletta, drazsé

Hatóanyag: mebhidrolinum

A Diazolin olcsó első generációs Claritin analóg. Jelentős hátrányok - gyenge hatás, 10 naponta változtatni kell függőség, szedálás, negatív hatások a szívre, a májra, a vesére, a látószervre.

Melyik a jobb - Diazolin vagy Claritin, az adott esetetől függ. Claritin - hatékonyabb és biztonságosabb, nem okoz álmosságot. Kapható szirupban gyermekeknek és tabletta felnőtteknek..

Claritin vagy Tsetrin - ami jobb allergia esetén

Gyártó: Dr. Reddy S, India

Kiadási forma: tabletta

Hatóanyag: cetirizin

Szinonimák: Cetirizine, Zodak, Zyrtec, Parlazin, Solonex

A Cetrin egy második generációs antiallergén tabletta. A Claritin ezen analógjának terápiás hatása 20 percen belül megindul, egy napig tart. Javasolt adagokban történő alkalmazás esetén a gyógyszernek nincs nyugtató hatása, de enyhe álmosság lehetséges.

A Tsetrin előnyei: 6 éves kortól gyermekkori felhasználás, gyors hatás 20 percig, elfogadható költségek, könnyű használat - csak egy tabletta naponta.

A gyártó a Cetrint 20 és 30 tabletta kiszerelésben gyártja. Az első forma kényelmes egy rövid kezelés során, az allergia vagy az első alkalommal jelentkező reakció ritka súlyosbodása esetén. A nagyobb csomagolás alkalmas krónikus betegek számára vagy családi orvossal, ha több allergiás ember van a házban.
A Claritin és a Cetrin összehasonlításakor a gyógyszerek hasonlóak. Az analógoknak ugyanaz a működési elve, a terápiás hatás egy órán belül nyilvánul meg. Mindkét analógot naponta egyszer kell bevenni. Ha az egyik gyógyszer nem segít, kicserélheti egy másikra..

Claritin vagy loratadin - ami jobb

Gyártó: Ozone, Teva, Vertex stb., Oroszország vagy Magyarország

Kiadási forma: tabletta

Hatóanyag: loratadin

Szinonimák: Claritin, Clarotadine, Claridol stb..

A Loratadine olcsó helyettesíti a Claritint. A gyógyszert elsősorban a hazai gyógyszergyártók gyártják, az analóg költsége akár tízszeresére is alacsonyabb. Megkülönböztető jellemzője, hogy csak tabletta formában van jelen.
Általában a Loratadin és a Claritin azonos indikációkkal és korlátozásokkal rendelkezik, tulajdonságaival. A gyógyszerek egy komponenst tartalmaznak. Különbözik az ár és a minőség aránya.

A Claritin drágább és részt vett klinikai vizsgálatokban. A külföldi (Teva) vagy a GMP szabványok szerint működő orosz gyártók Loratadin (Vertex, Akrikhin) gyógyszerei vannak a legközelebb hozzá..

Claritin vagy Zodak - ami jobb allergia esetén

Gyártó: Zentiva, Németország vagy Csehország

Felszabadulási forma: tabletta, csepp

Hatóanyag: cetirizin

Szinonimák: Cetirizine, Cetrin, Zyrtec

A Zodak olyan gyógyszer, amely hatékonysággal helyettesítheti a Claritint. Az analóg egy másik fő anyagot tartalmaz a második generációból. Csepp formájában használják az évtől és a tablettát.

A Zodak és a Claritin hasonló gyógyszerek, hasonló indikációkkal és korlátozásokkal rendelkeznek. Előny - az álmosság hiánya a betegekben.

Claritin vagy Erius

Gyártó: Schering-Plough Laboratory, Belgium

Felszabadulási forma: tabletta, szirup

Hatóanyag: dezloratadin

Szinonimák: Ezlor, Desloratadine, Desal, Blogir-3, Lordestine

Erius - a Claritin bevált és biztonságos analógja, 6 hónapos kortól csecsemőknél szirup formájában történő felhasználásra jóváhagyva. A Claritin analógot idõsebb és felnõtteknél is alkalmazzák. A gyógyszer kiküszöböli az allergia összes tünetét..

Mivel az Erius a loratadin analóg (Claritin) aktív metabolitja, ez utóbbi jobb allergiás nátha, bőrbetegségek esetén.

Az Erius a gyógyszerek legújabb generációjába tartozik, nem okoz álmosságot, letargiát és a pszichomotoros reakciók súlyosbodását. Használható olyan járművezetők és emberek kezelésére, akiknek munkája gyors motoros és pszichoemocionális reakciókhoz kapcsolódik. Alkohollal kompatibilis.

A Claritin vagy az Erius közötti választáskor a gyermekeket bizonyítékokkal és pénzügyi képességekkel kell vezérelni. A gyógyszer a Claritin fő összetevőjének aktív metabolitját tartalmazza, drágább. 6 hónapos kortól gyermekek kezelésére alkalmazható. Erius gyorsabb és erősebb.

Claritin vagy Suprastin - ami jobb allergia esetén

Termelő: Aegis, Magyarország

Felszabadulási forma: tabletta, ampulla

Hatóanyag: klór-piramin

A Suprastin egy első generációs allergia gyógyszer, amelynek számos ellenjavallata és mellékhatása van..

A gyermekek gyakorlatában a Claritin ezen analógja 3 évig tilos. Hátrányok - álmosságot okoz, fokozza az alkohol hatásait, nem alkalmas idős emberekre és járművezetőkre. Veszélyes mellékhatása a hörgőgörcs. A gyógyszert különféle allergiás reakciók esetén írják elő, kivéve a hörgő asztmát.

A hatás 15 percen belül jelentkezik, és 3-6 óráig tart, majd ezt követően meg kell inni a következő adagot.

Claritin - korszerűbb és biztonságosabb gyógyszer, kényelmes használat.

Claritin vagy Desal

Gyártó: Actavis, India

Felszabadulási forma: szirup, tabletta

Hatóanyag: dezloratadin

Szinonimák: Nalorius, Erius, Lordestine, Ezlor stb..

Amely jobb - Desal vagy Claritin, az bizonyítékoktól függ. Az első gyógyszer gyorsabban kezdje el terápiás hatását, mivel a loratadin aktív metabolitját tartalmazza. A Desal analóg gyermek- és felnőttkori gyakorlatban használatos.

Claritin vagy Kestin

Gyártó: Industrias vagy Catalent, Spanyolország

Kiadási forma: tabletta

Hatóanyag: ebastin

A Kestint két tabletta formájában állítják elő: az egyiket vízzel le kell mosni, a másikot a szájüregben oldják és gyorsabban hat, nyelési nehézségekkel küzdő betegek számára alkalmas. A Claritinnel ellentétben a terápiás hatás akár 48 órán keresztül is fennáll.

Egy másik kétségtelen előnye - a kezelés befejezése után az antihisztamin hatás akár 3 napig is fennmarad, ami az alkalmazás időtartamát 5 napra csökkenti.

A Kestint 12 éve használják a gyermekek gyakorlatában.

A Claritin és a Kestin egygenerációs gyógyszerek. Különböző hatóanyagokat tartalmaznak. A javallatok azonosak. Melyik jobb, az adott helyzetben különbözik.

Tavegil vagy Claritin - ami jobb

Gyártó: Takeda (Ausztria) vagy Famar (Olaszország)

Felszabadulási forma: tabletta, injekció

Hatóanyag: Clemastine

A Claritin analógja tablettákban és injekciókban a gyorsabb antihisztamin hatás érdekében - a Tavegil gyógyszer az antihisztaminok első generációjába tartozik. A Tavegil orrfolyást és bőrpüréses dermatózist alkalmazzák - rohamcsípés, csalánkiütés, bőrgyulladás utáni viszketés. A hatás akár 12 órán keresztül is fennáll, így a Claritin analógját naponta kétszer kell inni.

A Tavegil hátránya a nyugtató hatás. Az analóg alkalmazásakor a betegek álmosságot és fokozott fáradtságot, letargiát, zavart koordinációt, száraz nyálkahártyákat és függőséget észlelnek. Ezeknek a mellékhatásoknak azonban néha szükségesek a beteg gyors gyógyulása..

A gyermekek számára 6 éves kortól engedélyezett.

Fontos! A Tavegil kiválasztásakor emlékeztetni kell arra, hogy 10 nap elteltével a gyógyszert ki kell cserélni a függőség jelensége miatt. A nemkívánatos reakciók megelőzése érdekében nem használható alkohollal együtt, mivel a gyógyszer fokozza az alkoholtartalmú folyadékok hatását.

Más esetekben a Claritin gyorsabban és erősebben hat, kényelmesen használható (naponta egyszer), a beteg nem tapasztal száraz nyálkahártyákat és álmosságot. Kétségtelen előnye annak, hogy tíz napnál hosszabb időn át alkalmazható krónikus allergia, mivel a gyógyszer nem okoz függőséget.

A Claritin analógjai összetételükben, indikációikban és korlátozásukban különböznek egymástól. Pótlólagos anyag kiválasztásakor figyelembe kell venni, hogy a gyógyszer alkalmas-e a járművezetőkre, az idős emberekre, álmosságot okoz-e vagy sem, milyen korban engedélyezett a gyermekgyakorlatban történő alkalmazása. A terhes és szoptató nőknek önmagukban nem szabad dönteniük a pótlásáról, forduljon orvoshoz.

Válaszok kérdésekre

  1. Mi a különbség a loratadin vagy a claritin között??

Egy hatóanyagot tartalmaz. A nyersanyagok minőségében, a gyártási technológiákban és a minőségváltozásokban azonban a különbségek miatt. A drogok közötti választáskor előnyben részesítse a Claritint vagy a jól ismert és jó minőségű Loratadint. Például a gyártó.

A tanulmányok szerint a gyógyszer nem okoz álmosságot, ha az utasításokat követi, különösen az ajánlott adagokat.

Ha a gyógyszer nem segít, és a diagnózis allergia, cserélje ki izomereket tartalmazó készítményekre. Például a levocetirizin, a desloratadine.

Nem, ez egy allergiaellenes..

Loratadin vagy cetirizin: ami jobb allergia esetén?

Az orosz gyógyszertárakban a loratadin (Claritin) és a cetirizin (Zirtec) a legnépszerűbb allergia-gyógyszer, amelyet orvosi rendelvény nélkül meg lehet vásárolni..

A loratadin és a cetirizin olyan antihisztaminok, amelyek sikeresen kiküszöbölik az allergiás tüneteket: hányás, viszketés, kiütés, ödéma.

Mindkét gyógyszer segíti a kontaktbőrgyulladást, a rovarcsípést, a gyermekek és felnőttek ételallergiáját..

Noha a Claritin és a Zirtec ugyanabba a csoportba tartoznak, teljesen eltérő hatóanyagokat tartalmaznak, különféle módon befolyásolják a testet, és a betegek.

Ma kitaláljuk, mi a legjobb az allergia esetén - a loratadin vagy a cetirizin.

Hogyan működnek az antihisztaminok??

Amikor valaki érintkezésbe kerül egy allergéntel, az immunrendszer hevesen reagál az idegen anyagokra gyulladásos mediátor - hisztamin - előállításával. A hisztamin felelős az allergiás tünetekért, mint például a bőrpír, orrfolyás (orrdujj), orrdugulás, szemviszketés és nyálkahártya, köhögés, légszomj és zihálás. Az immunrendszer reakciója hozzájárul a további nyálka felszabadításához, amely segít megtisztítani az ellenséges anyagok légutait.

Az antihisztaminok gátolják a sejtes „receptorokat” - H1-hisztamin receptorokat, megakadályozva a hisztamin kötődését a nyálkahártya sejtekhez és allergiás tüneteket okozva. Tökéletesen leállítják a reakciót kisebb vagy ártalmatlan allergénekre, például pollenre, porra és háziállatra..

A cetirizin antihisztamin enyhe nyugtató hatású. Sok szempontból hasonló más II. Generációs antihisztaminokhoz, mint például a desloratadin (Erius), fexofenadine (Telfast), levocetirizine (Azersin) vagy azelastine (Allergodil)..

Az első generációs antihisztaminokkal (suprastin) ellentétben ezek a modern gyógyszerek nem jutnak jól át az agyba, ezért kevesebb álmosságot és letargiát okoznak..

A loratadin egy hosszú élettartamú, II. Generációs antihisztamin, amely ajánlott adagokban nem haladja meg az agy gátját. Szinte nincs hatása a reakcióra és a koncentrációra..

Mi a különbség a loratadin és a cetirizin között??

A cselekvés ideje

Biztonság

A Claritint és a Zirtek-et az egyik leghatékonyabb és legbiztonságosabb allergiás gyógyszernek tekintik, ezért a világ minden táján a gyógyszertárak adják ki orvosi rendelvény nélkül. De, mint gondolnád, nem léteznek teljesen biztonságos gyógyszerek. A loratadint óvatosan kell alkalmazni súlyos májbetegségek esetén - ez nagymértékben függ a májenzimek "feldolgozásától".

Ugyanakkor a cetirizin a vesékkel választódik ki, főleg változatlan formában. Mindkét gyógyszer gyakran reagál más gyógyszerekkel és kiegészítőkkel, így kombináció szedésekor rendkívül óvatosnak kell lennie!

Álmosság

Számos allergiatabletta álmosságot okoz. Ez a fő félelem, amely miatt a betegek megtagadják a kezelést. A Zyrtec és a Claritin sokkal kevésbé érintik az agyat, mint a régebbi antihisztaminok. A cetirizin inkább álmosságot okoz, mint a loratadin. Ezt 2000 óta számos klinikai vizsgálat bizonyította..

A szkeptikus kollégák a Google segítségével megjelent a Loratadine versus cetirizine publikációja: az aluszékonyság és a motiváció értékelése a munkanapon a Clinical Therapy folyóiratban. Kerülje a cetirizin szedését, ha vezetés közben vagy potenciálisan veszélyes munkát végez, fokozott figyelmet igényel.!

Terhesség allergia

A cetirizin biztonságosságát terhes nőkben nem vizsgálták kellőképpen. Az állatokon végzett kísérletekből és a várandós nők korlátozott külföldi ellenőrzéséből származó adatok nem tártak fel további rendellenességek kockázatát. Az anyag átjut az anyatejbe..

A loratadin biztonságosságát a terhesség alatt szintén kevéssé értik..

Az állatkísérletek nem tártak fel teratogén vagy embriotoxikus tulajdonságokat.

Azon terhes nők megfigyelései, akik véletlenül vették be a gyógyszert az első trimeszterben, nem tárták fel a gyermekek veleszületett rendellenességek további kockázatát. Az anyag átjut az anyatejbe..

A loratadin és a cetirizin mellékhatásai

A cetirizin leggyakoribb mellékhatásai a következők:

- álmosság (a betegek 14% -ánál)
- fejfájás
- szédülés
- fáradtság
- száraz száj
- hányinger

Több ritka, de súlyos mellékhatás:

- görcsök
- eszméletvesztés
- nyomásmentesítés
- allergiás reakciók

A loratadin leggyakoribb mellékhatásai:

- fejfájás
- álmosság
- fáradtság
- száraz száj

Idegességről és atipikus elalvási problémákról szintén számoltak be..

Hogyan kell szedni a loratadint és a cetirizint??

A cetirizint az étkezéstől függetlenül veszik:

- felnőttek és gyermekek 12 éves kortól napi egyszeri 10 mg-os adaggal
- 6 és 12 év közötti gyermekek napi 10 mg-os adagolással, két adagra osztva
- 2 és 6 év közötti gyermekek napi 5 mg-os adaggal, két adagra osztva

A loratadint az élelmiszertől külön kell venni:

- felnőttek és 6 éves kortól gyermekek, naponta egyszer 10 mg-os adagban
- 2 és 6 év közötti gyermekek napi egyszeri 5 mg-os adaggal

A loratadin és étel együttes alkalmazása meghosszabbítja a hatás kialakulását!

Hogyan hat a Zyrtec és a Claritin más gyógyszerekkel??

cetirizin

A teofillin (az asztma gyógyító gyógyszere) lelassítja a gyógyszer felszabadulását a testből, és 16% -kal növeli a vérkoncentrációt, fokozva annak hatását és mellékhatásait. Az FDA szakértői szerint a cetirizin 570 gyógyszerrel kölcsönhatásba lép: difengindamine, duloxetine, pregabalin, alprazolam stb..

A cetirizin nem keveredik jól az alkohollal!

Loratadine

Az eritromicin, a cimetidin és a ketokonazol (Nizoral) növelik az anyag és a test koncentrációját, lassítva a loratadin átalakulását a májban. Erősítse meg a mellékhatásokat. Több mint 60 gyógyszerrel kölcsönhatásba lép: amiodaron, karbamazepin, rifampicin, flukonazol, terbinafin, mifepristone, orbáncfű fű, antiretrovirális stb..

A loratadin nem kompatibilis az alkohollal!

Melyik gyógyszer a legjobb az allergia esetén?

Mindkét antihisztamin biztonságos és nagyon hatékony, és kiválóan alkalmas szénanátha, élelmezési és gyógyszer-allergia, valamint kontakt dermatitisz tüneteire..

A fő tényezők a választáskor:

- A cetirizin gyorsabban kezd hatni
- A cetirizin sokkal inkább álmosságot okoz
- A loratadint nemkívánatos májproblémákkal együtt alkalmazni
- más tabletta bevételekor nézzen meg az interakciókat
- ne kombináljon allergiás gyógyszereket alkohollal

Konstantin Mokanov: Gyógyszerészmérnök és hivatásos orvosi fordító

A Claritin vagy a Loratadine összehasonlítása

Ez az úgynevezett antihisztaminok. Blokkolják a különféle szervekben és szövetekben a sejtek felszínén található specifikus hisztamin receptorokat..

Így ezek a gyógyszerek kiküszöbölik a hisztamin negatív hatásait. A biológiailag aktív hisztamin felelős a viszketés, a bőr és a nyálkahártya duzzanatának, a hörgőgörcs és az egyéb allergiás reakciók kialakulásáért..

Ezért a Claritint és a Loratadint allergiaellenes gyógyszerekként használják, de nem csak. A tény az, hogy a hisztamin okozza a gyulladásos reakciókat.

Ezért a Claritint és a Loratadint nemcsak allergiákra, hanem minden gyulladásos folyamat komplex kezelésére is alkalmazzák, ideértve a és felnőttek és gyermekek megfázása esetén.

Figyelemre méltó, hogy a Claritin és a Loratadin ugyanaz a gyógyszer, amelyeket különféle néven árusítanak..

A Claritin védjegyű márkanév, amelynek alatt a gyógyszer 0,1% szirup és 10 mg tabletta formájában van. a jól ismert multinacionális Scharing Plough belga fiókjai gyártják. És a loratadin a hatóanyaga ebben a gyógyszerben.

Sok hazai cég generikus Claritin analógokat, Loratadin nevű hatóanyagot állít elő. A tablettákban szereplő loratadin súlya megegyezik a 10 mg Claritin-rel.

Az a tény, hogy Oroszországban készülnek, és nem olyan reklámozott és népszerűsített, mint a Claritin, sokkal olcsóbbá teszi. Ebben az esetben azonban fennáll annak a veszélye, hogy alacsony színvonalú termékeket vásárolnak, amelyek a technológiát sértik.

Bár vannak a Loratadin Teva tabletták, amelyeket a Teva magyar cég készített. Ennek a gyógyszernek a költsége nem sokkal olcsóbb, mint a Claritinnél. Ezen felül széles körben ismert a német LauraHexal, amelyet tabletták formájában gyártanak a német Salutas cég.

A LauraHexal olcsóbb, mint a Claritin. A reklámköltségek különbsége látszólag befolyásolja.

Ezen gyógyszereken kívül vannak olyanok is, amelyekben a Loratadin a hatóanyag.

  • Claridol - tabletta. India, Shreya.
  • Lomilan - szirup, szuszpenzió, tabletta. Lek cég, Szlovénia.
  • Erolin - tabletta. Magyarország, Etis.
  • Alerpriv - tabletta. Argentína, Kemika.
  • Klargotyp, Klarifarm, Klarifer, Klarisens, Klarotadin - számos orosz gyógyszer, amelyet különféle orosz cégek gyártanak tablettákban, szirupokban és szuszpenziókban.

A tabletták tömege, valamint a szirupok és szuszpenziók százalékos aránya mindenütt azonos. A belföldi források költsége azonban általában alacsonyabb, mint az importáltnál. Érdemes megjegyezni, hogy az olcsó messze nem mindig rossz. A márkájú gyógyszer megvásárlásával valószínűbb, hogy megvédjük magunkat a hamisításoktól.

Használati utasítás Claritin gyermekeknek tablettákban és szirupban, életkor szerint

Claritin tabletta: jellemzői

Ha a receptorok kötést képeznek a hisztaminnal, akkor az ember közel áll a hörgőgörcshez, ez növeli az érrendszer permeabilitását, és ugyanazon tényezők miatt fennáll a súlyos viszketés veszélye. A Claritin használatakor ezek a receptorok gyorsan blokkolódnak és megszűnnek a működésükről..

A gyógyszer speciális ligandum-komplexeket képez, amelyek lassan lebomlanak a vérben és tartós, tartós, antihisztamin hatást fejtenek ki..

A gyógyszer szelektív hatással van csak a hisztamin hatása alatt álló sejtszerkezetekre, nem hatol át a vér-agy gáton, nem érinti a központi idegrendszert.

A gyógyszer kétféle formában kapható:

  • tabletek,
  • szirup.

A gyógyszer fehér ovális tabletta, a tabletta elülső oldalának közepén elválasztó szalag van. Csomagolva 15, 10, 7 darab buborékfóliában, 1 - 3 buborékcsomagolás kiszerelésben. Egy tabletta 10 mg anyagot tartalmaz. A Claritin használati utasításokat is tartalmaz.

A szirupot gyermekek számára ajánlott felhasználni. A szirup színtelen vagy sárgás. 1 ml-ben - 1 mg loratadinnal. A készítményt illetően a szirup tisztított vizet, glicerint, propilénglikolt, citromsav-monohidrátot, nátrium-benzoátot, őszibarack-aromát, szemcsés szacharózt tartalmaz. Csomagolásban lévő kartoncsomagolásban 1 üveg sötét színű, mérőkanál vagy graduális fecskendő-adagoló található..

  • A Claritin tabletta és a szirup nem befolyásolja a rendszerek más szerveinek működését.
  • Nyilvánvaló terápiás és tartós hatása van, a gyógyszernek nincs nyugtató hatása, nem alakul ki álmosság, nem csökkenti a figyelmet.
  • A Claritint allergia megelőzésére és kezelésére használják. Felnőtt és gyermek kezelésére egyaránt alkalmazzák..

Claritin®

A gyógyszer belseje bevétele után a loratadin gyorsan és jól felszívódik az emésztőrendszerből. A vérplazmában a loratadin Tmax értéke 1-1,5 óra, aktív metabolitja, a dezloratadin 1,5-3,7 óra. Az étkezés kb. A loratadin és a desloratadin Cmax az étkezéstől függetlenül.

A loratadin és aktív metabolitja biohasznosulása dózistól függ.

A loratadin nagymértékben 97–99% -ban kötődik a plazmafehérjékhez, közepes mértékben - 73–76% aktív metabolitjához..

A loratadin metabolizálódik desloratadinná, a CYP3A4 izoenzim és kisebb mértékben a CYP2D6 részvételével.

A vesék (az orális adag kb. 40% -a) és a belek révén (az orális adag kb. 42% -a) ürülnek több mint 10 napig, főleg konjugált metabolitok formájában. Az orális adag kb. 27% -a ürül a vesén keresztül a gyógyszer bevétele után 24 órán belül. A hatóanyag kevesebb, mint 1% -a választja el a veséket változatlan formában 24 órán belül a gyógyszer bevétele után.

A loratadin T1 / 2 értéke 3-20 óra (átlagosan 8,4 óra), a dezloratadin pedig 8,8 és 92 óra (átlagosan 28 óra)..

Farmakokinetika különleges klinikai esetekben

A felnőtt és idős, egészséges önkénteseknél a loratadin és aktív metabolitjának farmakokinetikai profilja összehasonlítható volt.

Idős betegekben a loratadin és a desloratadin T1 / 2 értéke 6,7 és 37 óra (átlag 18,2 óra), és 11 és 39 óra (átlag 17,5 óra)..

Krónikus vesebetegségben szenvedő betegekben a loratadin és aktív metabolitjának Cmax és AUC megnő, mint a normál vesefunkciójú betegek. A loratadin T1 / 2 és aktív metabolitjainak T1 / 2 értéke ebben az esetben nem különbözik az egészséges betegekétől. A loratadin és aktív metabolitjának T1 / 2 értéke nem változik krónikus veseelégtelenség esetén. Hemodialízis krónikus veseelégtelenségben szenvedő betegeknél nem befolyásolja a loratadin és aktív metabolitjának farmakokinetikáját.

Alkoholos májkárosodásban szenvedő betegekben a loratadin és aktív metabolitjának Cmax és AUC kétszeresére nő ezen mutatókhoz képest, normál májműködésű betegek esetén. A loratadin és aktív metabolitjának T1 / 2 az alkoholos májkárosodással növekszik (a betegség súlyosságától függően), és nem változik krónikus veseelégtelenség esetén.

Claritin. Felhasználási javallatok

A tabletták általában 30 perc elteltével lépnek hatályba. Az antihisztamin hatás elérése 8–12 órán belül megmarad, és legalább 24 órán keresztül fennáll. A használati indikációk eltérőek lehetnek.

A Claritin szedésére általában az alábbi feltételek vonatkoznak:

szénanátha

Ennek oka a növények három fő csoportja: fák, gabonafélék és gyógynövények. A fenti növények mindegyike szélszennyeződött. A részecskeméretet mikronokban mérik, a szél nagy távolságokon nagyon könnyen hordozza azokat. Bármely életkorban diagnosztizálják. Mind felnőttek, mind gyermekek megszerezhetik ezt a betegséget..

Az allergia orr, allergiás kötőhártya-gyulladás, valamint sinusitis, ethmoiditis és frontális sinusitis formájában nyilvánul meg. Nem zárható ki az allergia dermatitis vagy hörgő asztma formájában történő megjelenése. Az év folyamán szénanátha szenvedő betegek fokozott nyálkahártya-érzékenységgel rendelkeznek, nagy a hajlandósága az általános irritációk: hideg, dohányfüst, aromák, háztartási vegyszerek azonnali allergiás reakciójára..

Szénanátha

A nyár első hónapjai a timothia, a kukorica, a zab és a búzafű virágzása miatt veszélyesek az emberekre. A növényi pollenre allergiás betegekben szénapihát gabonaféléket vagy növényi kivonatokat tartalmazó élelmiszerek okozhatnak: kenyér, gabonafélék, gabonafélék, tészta. A szénanátha következő hulláma augusztus-szeptember esik. Azokat a növényi készítményeket, amelyek tartalmazzák ezeket a növényeket, infúziókat, teákat, nemcsak allergiás rhinitist okozhatnak, hanem csalánkiütés, Quincke ödéma is kialakulhatnak, közel az anafilaxiás sokkhoz..

Allergiás reakció fordulhat elő méz, az allergén növények pollenjét tartalmazó méhészeti termékek felhasználásával. Az őszi lázváltás a már leesett levelek sok spórájához kapcsolódik..

Krónikus relapszáló csalánkiütés

A diagnosztikai bemutatás az alábbiak szerint fogalmazódik meg: az okot nem lehet megtalálni, égés, bőrpír és duzzanat, hólyagok kialakulása, a testhőmérséklet emelkedése fordul elő. Külsőleg a bőrelváltozások hasonlóak a csalánégéshez. Ez egy komplex betegség. Jellemzője a remisszió és a súlyosbodás periódusai. A visszaeséseket nehéz elviselni. A súlyos viszketés jól megérdemelt pihenést és alvást tesz lehetővé. A személy nagyon ingerlékeny, pszichológiai bontás lehetséges. A betegség felnőtt és gyermek is előfordulhat.

Bőr allergia

A leggyakoribb allergiás jellegű bőrbetegségek: atópiás dermatitisz, csalánkiütés, Quincke ödéma vagy ekcéma. Általános a gyermekkorban.

Claritin terhesség alatt

A Claritin terhesség alatt csak akkor használható, ha annak előnye egyértelműen meghaladja a lehetséges mellékhatásokat, és az orvosnak ezt a tényezőt határozottan figyelembe kell vennie, amikor a Claritint terhes nő számára írja fel. Szoptatás esetén a gyógyszer koncentrációja az anyatejben megegyezik a nő vérében.

A kezelés ideje alatt javasoljuk, hogy szakítsa meg a szoptatást. Anyának el kell magyaráznia, hogy a kábítószer használata miként és milyen mennyiségben lesz optimális.

Hogyan működik a gyógyszer?

A legtöbb allergiás reakció a gyulladásos mediátorok felszabadulásával jár, amelyek közül a legfontosabb a hisztamin. A mai napig két fő antihisztamin csoport van.

    Első generáció. Ide tartoznak a farmakológiai szerek, például a difenhidramin, a Suprastin vagy a Tavegil.
    Nem szelektív módon hatnak, és képesek mind a H1-hisztamin receptorokra, mind a test más típusú receptoraira. A legmagasabb terápiás hatékonysággal ezeknek a gyógyszereknek számos mellékhatása van..

Gyakran nyugtató hatást fejtenek ki, hátrányosan befolyásolhatják a szív- és érrendszert, gátolhatják a hörgők szekrécióját.

Második generáció. A Claritin is hozzájuk tartozik..

Ezek a legszelektívebb hatással vannak a H1-hisztamin receptorokra. Valójában azonban nem érintik a testben maradó receptorcsoportokat, ezért számos mellékhatástól mentesek. A Claritin hatásmechanizmusa a H1 receptorok lezárása, a hízósejtek és a bazofil membránok stabilizálása, az allergiás reakciókban részt vevő egyéb mediátorok szintézisének csökkentése.

A termék nem utolsósorban alapvető hatása az a képessége, hogy gyulladásgátló hatást gyakoroljon az eozinofilok aktiválásának csökkentésére, a citokinek és az intercelluláris ragasztómolekulák szintézisére.

Claritin: használati utasítás gyermekek számára

A gyermekkori Claritint a következő betegségek kezelésére használják:

  • szezonális vagy évelő allergiás nátha;
  • akut és krónikus csalánkiütés;
  • különféle bőrbetegségek;
  • rovarcsípésekkel szembeni allergiás reakciók.

Két év elteltével a gyermek adagját és az adagot az alkalmazásban a testtömeg függvényében állítják be:

  • kevesebb, mint 30 kg - 5 mg (egy teáskanál vagy 5 ml szirup);
  • több mint 30 kg - 10 mg (két teáskanál vagy 10 ml szirup).

A szirupot a gyermekek jól tolerálják és érzékelik, ritkán jár mellékhatásokkal. Ezt az elégedett múmiák internetes áttekintése is jelzi.

Claritin és analógjai

A gyógyszer mellékhatásai

A Claritin szedésekor fellépő mellékhatások nagyon ritkák, és megjelenésük a legtöbb esetben a gyógyszer napi adagjának túllépésével jár (egyszerre több mint 40 mg). Általában 2-3 napon belül a kellemetlen tünetek önmagukban megszűnnek. Túladagolás gyanúja esetén az enterosorbensek (Polysorb, aktív szén stb.) Beadása javasolt..

A mellékhatások a következők:

  • hányinger;
  • fáradtság;
  • fejgörcsök;
  • nyugtalan viselkedés;
  • száraz száj
  • bőrkiütés;
  • gyengeség;
  • megnövekedett étvágy;
  • gyomor-bélrendszeri idegrendszer (hasmenés);
  • álmatlanság;
  • görcsök a lábakban és a kezekben;
  • szívdobogás (tachikardia);
  • álmosság;
  • szédülés;
  • károsodott májműködés.

Claritin. Ellenjavallatok

A Claritin tabletta és a szirup a következő ellenjavallatokkal rendelkezik:

  • magas a készítmény komponenseinek érzékenysége;
  • gyermek életkora 2 évig;
  • szoptatás.

Sok gyógyszerhez hasonlóan a Claritinnek is vannak analógjai, amelyek felírhatók, ideértve a gyógyszer intoleranciáját is. Mi helyettesítheti a Claritin gyógyszert: A gyógyszer analógjai:

Ez nem az analógok teljes listája, amelyekben a fő anyag azonos vagy hasonló hatású. És arról, hogy a Claritin mennyire hatékony az analógokhoz képest, további részletek azoknak az embereknek a beszámolóiból állnak, akik ezt az eszközt használják.

Az analógok

  1. Alerpriv;
  2. Vero-loratadin;
  3. Clallergin;
  4. Clargotil;
  5. Claridol;
  6. Clarisens;
  7. Clarifer;
  8. Clarotadine;
  9. Lomilan;
  10. Lomilan Solo;
  11. Laura Hexal;
  12. Loratadine;
  13. Lotharen;
  14. Tirlor;
  15. Erolin.
  • loratadin;
  • Lomilan;
  • Klaridol;
  • Clarotadine;
  • Aerius
  • Lotaren
  • Klallergine;
  • Klarisens;
  • Klarifarm;
  • Klarifer;
  • Klarfast;
  • LoraHEXAL;
  • Alertpriv;
  • Clargotil;
  • Erolin.

    A Claritin analógjai: Loratadin, Loratadin-Akrikhin, Lorahexal, Lomilan, Clarotadin, Claridol, Lotharen, Clarisens, Clarifer, Clarfast, Clarifarm, Clallergin, Clargotil, Alerpriv, Erolin, Erius.

    Claritin: vélemények

    Ikrek boldog nagymama vagyok. Angyalaim 2 éves. Nyáron a faluban szarvasmarha megharapta őket. Az egyiket vagy a másikat a karjaimban tartottam. A gyerekek viszketéssel sírtak. Tépje fel a bőrt. Megkínozták, amíg az orvos nem javasolta a Claritin szirupot. Egyszerű adagolás és takarékos hatás. Mindent megtettem az utasítások szerint. A gyógyszer azonnal hat. A gyerekek szinte azonnal azonnal megállították a viszketést, miután ízletes gyógyszert szedtek. Az orvos elmondta, hogy milyen analógokkal rendelkezik ez a gyógyszer, de továbbra is csak a Claritinben bízom.

    Elena Arkadievna, 67 éves

    A gyógyszerom, a Claritin nem okoz álmosságot. Miután barátomtól kapott pozitív visszajelzést, elkezdtem használni. Naponta egyszer alkalmazom. Anyám Claritint is használt, ő sokat segített neki. Számomra úgy tűnik, hogy ha gyermekem lesz, allergiás esetben Claritint is adok neki, de csak szirup formájában. Ami az alkalmazást illeti, ez nagyon egyszerű.

    A Claritin gyógyszer megmentett az allergiától. Elmentem a faluba, hogy megismerjem a lány szüleit. És képzelje el, hogy minden gyönyörű, de sírok, mint egy taposós lány. És minden oka allergia. Egy tabletta + a gyógyszer használata az utasításoknak megfelelően, és fokozatosan „könnyekkel” megszáradt. Az allergiákhoz alkalmazott Claritin nagyszerű dolog!

    Erdõ vagyok. Egész életem az erdőben. És sok év után allergia. A bőr hólyagos és viszkető. Nagyra értékeltem Claritin életmentő tablettáit. A gyógyszert az orvos utasításai szerint veszem, és az év minden napján dolgozom. A bőr tiszta, mint az ifjúságban.
    Mihail, 60 éves